Taktyka

W swojej strategii prawie zawsze używam 2 rodzajów transportu:
Samochody i Pociągi (Samoloty raczej rzadko [1 na 20]).
A więc zaczynamy... Oczywiście zaczynam od wyboru kopalni węgla lub lasu z największą produkcja na mapie. Następnie określam gdzie dany towar (niech będzie Węgiel) mogę zawieĽć, wybieram jak najdlszą drogę (ale bez przesady nie 2 koniec mapy) i zaczynam budować:
Jeżeli stać mnie (poziom łatwy) buduje chwilowo jednostronną kolej i puszczam pociąg, zanim się załaduje dobudowuje drogę powrotna i wypuszczam 2 pociąg. W MiniIN jest ciekawa opcja "Opuść stacje jeżeli X pociągów ładuje się na stacji." (gdzie X to liczba pociągów) jeżeli produkcja jest lekko zwiększona ustawiam tą liczbę na 1, jeżeli produkcja Węgla jest znacznie zwiększona np 300 ton/miesięcznie zostawiam jak jest standardowo czyli 0. I tak dobudowując kolejne tory do ów powstałej linii... I gram tak do końca ;)
Jeżeli z kasą jest marnie (poziom trudny) zaczynam od wybudowania najbliższego połączenia "Kopania Węgla -> Elektrownia". Wypuszczam 1 pociąg... W tym czasie kiedy pieniądze prawdopodobnie się kończą, zaczynam dobudowywać do istniejącego odcinka kolejne tory wraz z przypływem gotówki (Ważne żeby 2 elektrownia była w tym samym kierunku). Kiedy dotrzemy do tej bardziej oddalonej elektrowni zmieniamy punkt rozładunku na 2 stacje (wiadomo im dalej tym więcej kasy). Teraz jest ważne żeby pociąg nie czekał zbyt długo na towar na stacji, dlatego stawiam obok stacje dla ciężarówek a na przeciwko Depot... no i budujemy ciężarówkę do węgla... ustawiam punkt załadunku i rozładunku taki sam i wypuszczam ciężarówkę (Koniecznie trzeba zaznaczyć Załadunek i Wyładunek). W takim wypadku towar nie będzie nam uciekał ze stacji... czekamy na gotówkę i robimy drogę powrotną dla naszego pociągu i kupujemy kolejny...

Mam nadzieję że wszyscy zrozumieli :P
Moje pociągi mają od 5 wagonów + lokomotywa... do 9 wagonów + lokomotywa. W 90% robię kolej 2 stronna.

Rysh
2009-2014 Pawilonek